2009-03-22 15:38:55• hírek • Szatmár.ro

Csak edzőpartner volt Segesvár

A második ligás férfi kézilabda bajnokságban újabb kötelező győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK férfi együttese, a C csoport listavazetője a segesváriakat győzte le 11 góllal.

A vendégek bő 20 pecig tartották a lépést, többször is egy gólra (9-8, 10-9) megközelítették a szatmáriakat, akik azonban a félidő végére hatgólos előnyben kerültek, és a végére majdnem sikerült megduplázni az előnyt.

A bajnokság második visszavágó szakaszában ebben a hónapban még rendeznek két fordulót, a VSK szerdán az Extremet fogadja, majd szombaton szabadnapos lesz. Utána április 22-ig szünetel a pontvadászat, ebben az időszakban a szatmári gárda egy hétre edzőtáborba vonul Aknasugatagra, ahol már az élvonalbeli osztályozóra való felkészülésen lesz a hangsúly. Ezt a tornát május végén Bukarsetben rendezik meg, és a VSK mellett biztos résztvevőnek tűnik már a Ploieşti, és a Brassó is. A negyedik csoportban Craiova és Arad vív nagy harcot, az oltyánok egy ponttal vezetnek.

A osztály, 25. forduló: Szatmárnémeti VSK-Segesvári Naţional 36-25 (18-12). A szatmári gólszerzők: Birtalan 11, Surducan 7, Sas 4, Oláh B. 3, Varga 2, Savlovschi 2, Mateş 2, Oláh J. 2, Ferenţ 2, Ardelean 1.

További eredmények: Besztercei HCM CSM-Fogarasi CSM 40-24 (18-14), Székelyudvarhelyi HC II-Kolozsvári U Transilvania II 47-28 (22-12), Tordai Potaisa-Szászsebesi CSM 29-34 (12-15). A Nagybányai Extrem állt.

A következő forduló (március 25., szerda): Szatmárnéemti-Nagybánya, Torda-Kolozsvár, Székelyudvarhely-Fogaras, Beszterce-Segesvár. A Szászsebes áll.